کاردانو نسل سوم بلاکچین است.
کاردانو نسل سوم بلاکچین است.

Cardano یک بلاکچین است که از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند و هدف خود را اجازه دادن به “تحول‌سازان، نوآوران و آینده‌نگران” در جهت ایجاد تغییرات جهانی مثبت عنوان کرده است.

این پروژه منبع باز هم چنین قصد دارد “قدرت را از ساختارهای غیر قابل توصیف و بازپرسی به حاشیه فردی تقسیم کند”؛ کمک به ایجاد جامعه‌ای که امن‌تر، شفاف‌تر و عادلانه تر باشد.

 Cardanoدر سال ۲۰۱۷ میلادی تأسیس شد و به منظور تضمین این که صاحبان می‌توانند در عملیات شبکه مشارکت داشته باشند، توکن ADA طراحی شده‌است .به همین دلیل، کسانی که این کرپیتو کارنسی را دارند حق رای دادن به هر گونه تغییرات پیشنهادی در نرم‌افزار را دارند.

تیمی که در پشت بلاکچین لایه‌سازی شده قرار دارد می‌گویند که تا به حال موارد استفاده ای از این فن‌آوری وجود داشته ‌است که با استقبال بسیاری رو به رو شده است و هدف آن اجازه دادن به برنامه‌های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند است تا به صورت مستقل ایجاد شوند و گسترش یابند.

به عقیده بنیان گذار کاردانو بیت کوین نسل اول بلاکچین را ارائه می‌کند و اتریوم نسل دوم بلاکچین ها را به نمایش می‌گذارد. در این بین با توجه به نیاز دنیای رمزارز ها و کاربران آن چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) نسل سوم بلاکچین ها را با ایجاد کاردانو به نمایش گذاشت.

Cardano توسط شرکت ‌های کشاورزی برای ردیابی تولیدات تازه از مزرعه تا مصرف کننده استفاده می‌شود، در حالی که محصولات دیگری نیز بر روی پلتفرم ساخته می‌شوند و امکان ذخیره اعتبارات آموزشی بدون تحریف را فراهم می‌کنند و همچنین به فروشندگان خرد این امکان را می‌دهد که تقلبی بودن کالا را راحت‌تر تشخیص دهند.

کاردانو در حال حاضر در رتبه 5 بازار قرار دارد و پیش بینی می‌شود در ماه های آینده بتواند حتی به رتبه های بالاتری نیز خود را برساند. کاردانو از زمان تأسیس تا به حال رشد خوبی را تجربه کرده است و همچنین ارزش توکن آن نیز در چند ماه گذشته افزایش بسیاری داشته است.

حداکثر تعداد توکن های ADA قابل توزیع 45 میلیارد عدد است که می‌توان گفت این عدد برای جوابگویی به کاربرد های مختلف این شبکه مناسب است. در نهایت می‌توان گفت کاردانو یکی از نوآوری های مورد نیاز در این دنیای پیچیده رمزارز ها بود و توانست با رفع نیاز کاربران این دنیای بزرگ و جدید به خوبی خود را اثبات کند و محبوبیت زیادی کسب کند.

برای مطالعه وایت‌پیپر (White paper) بر روی دریافت کلیک کنید. مطالعه وایت‌پیپر کاردانو شما را در درک دقیق مفاهیم و تکنولوژی به کار رفته در این شبکه کمک می‌کند.

اگر در مورد ADA و بازار رمزارز ها و نحوه خرید آن سوالی دارید می‌توانید وارد صفحه تماس با ما شوید و سوال خود را برای ادمین های ما که به صورت 24 ساعته فعال هستند مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *